آسیب دیدگی کمر در ورزش

آسیب دیدگی کمر در ورزش

با توجه به اهمیت تناسب اندام در جوامع پیشرفته امروزی و در پی آن ورزش های مدون، ممکن است آسیب هایی به ستون فقرات و سایر اندام های فرد وارد آید. این آسیب ها که به دنبال انجام نادرست حرکات ورزشی پدید می آیند، در صورت رسیدگی به موقع موجب درد های مضمن می شوند. بنابر این در صورتی که از درد روزانه کمر رنج  می برید و این درد با انجام حرکات ورزشی تشدید می شود، می بایست هر چه زود تر به متخصص ارتوپدی مراجعه فرمایید. دستگاه های پلاستیکی و فلزی تناسب اندام در تمام مکان های تفریحی و ورزشی یافت می شوند. اگر به یکی از این مکان ها مراجعه کنید نظاره گر افرادی خواهید بود که با این دست وسایل مشغول تمرین کردن می باشند. وسایل ورزشی معمولاً دارای شناسنامه هایی هستند که بر روی آن ها طریقه استفاده قید شده است. در این شناسنامه عواملی همچون عضلات درگیر، طریقه درست استفاده و باید ها و نباید ها گرد آوری شده است. در صورت داشتن سابقه کمرد درد یا درد های مضمن دیگر پیش از استفاده از این وسائل می بایست با پزشک ارتوپد خود مشورت نمایید.

آسیب-دیدگی-کمر-در-ورزش

آسیب-دیدگی-کمر-در-ورزش

آسیب دیدگی کمر در بدنسازی

با زیادشدن باشگاه های بدنسازی و تغییر تعاریف زیبایی اندام با روند رو به رشد استفاده از دستگاه های بدنسازی رو به رو هستیم. در رشته ورزشی بدنسازی، بیش از سایر ورزش ها شاهد آسیب هایی به کمر و زانو ها هستیم. در حرکاتی همچون لیفت و اسکات در صورتی که وزنه مناسبی برداشته نشود و یا به شیوه اشتباهی صورت پذیرند، امکان بروز آسیب به کمر به طور قابل توجهی افزایش می یابد. همانطور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین در صورتیکه اطلاعات مناسبی در مورد ورزشی که انجام می دهید ندارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و یا از راهنمایی های یک مربی خبره استفاده نمایید. اگر بعد از ورزش و تا مدت حداکثر 4-3 روز درد در ناحیه فوقانی کمر دارید، امکان دارد از عضلات شما که درحال بزرگ شدن می باشند نشأت گرفته باشد. ولی در مواقعی که این درد تا چندین هفته ادامه دار باشد، نیازمند پیگیری های دقیق پزشکی می باشد.

با توجه به اهمیت تناسب اندام در جوامع پیشرفته امروزی و در پی آن ورزش های مدون، ممکن است آسیب هایی به ستون فقرات و سایر اندام های فرد وارد آید. .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

آسیب سیاتیک

آسیب سیاتبک با درد در ناحیه عضلات همسترینگ، ران، باسن و گاهاً در ساق پا همراه می باشد. این درد می تواند به صورت ضعف در این نواحی نیز بروز نماید. اگرچه درد در ناحیه فوقانی کمر تجربه می شود، ولی علت اصلی این عارضه بروز مشکل در ستون فقرات است. سیاتیک می تواند ناشی از آسیب فاست در ناحیه پایینی کمر باشد و تا مدت ها بیمار را درگیر خود نماید. در بیش تر مواقع با انجام جلسات فیزیوتراپی از وخیم شدن بیماری جلوگیری می شود.

درمان آسیب دیدگی کمر

آسیب هایی که بر اثر ورزش پدید می آیند، عمدتاً به حدی جدی نیستند که نیازمند جراحی باشند. در صورت مراجعه به پزشک متخصص ارتوپدی، وی ابتدا آزمایشات ابتدایی ستون فقرات برای شما تجویز می کند. در برخی مواقع مشکلات مادرزادی باعث بروز این درد های مزمن می شوند.

مطالب مرتبط با این مقاله:

آسیب های ورزشی زانو

پاسخ

11 + 9 =