افزایش قد

افزایش قد

آیا به علت کوتاهی قد اعتماد به نفستان پایین آمده؟

آیا می دانید جدیدترین روش افزایش قد چیست؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا با درمان حتمی و علمی افزایش قد آشنا شوید.

حتماً روش های مختلفی را برای درمان کوتاهی قد خود امتحان کرده اید. دارو ها و کرم های تقلبی نه تنها هیچ تأثیری بر روند درمان ندارند، بلکه زیان آور نیز می باشند. در این بین جراحان و متخصصان ارتوپد کشورمان از سال 1380 دست به اقدام مهمی زده اند و با روش های تأیید شده و علمی جراحی افزایش قد را انجام می دهند.

افزایش-قد

افزایش-قد

جراحی افزایش قد

سر استخوان ران به ماهیچه گلابی شکلی متصل می باشد. در این ناحیه پس از اینکه برش یک سانتی متری به وسیله تیغ جراحی ایجاد شد، سه سوراخ در محلی برش ایجاد می گردد. جراح این سوراخ ها را در استخوان ران و در سه جهت مختلف انجام می دهد.

در محل استخوان لگن نیز یک برش دو سانتی متری ایجاد می شود. این برش به منظور دسترسی به حفره پیریفورمیس صورت می پذیرد. در این شرایط داخل مغز استخوان به واسطه سوراخ های ایجاد شده، حفره ای پدید می اید. سپس سیم راهنما داخل حفره ایجاد شده می گردد و به میزانی پیش میرود تا به انتهای استخوان ران برسد. یک گشاد کننده منعطف وارد این فضا شده و داخل استخوان ران را بازتر می کند. این گشاد کننده با یک حرکت رفت و برگشتی سبب باز شدن راه می شود.

نشانگر های چرخان در دو انتها استخوان گذاشته می شود. سیم راهنما از داخل این محیط خارج و سپس سوزنی به داخل آن وارد می شود. سوزن از میانه استخوان عبور کرده و به انتهای آن می رسد. هم سوزن و هم استخوان بر محور استخوان چرخانده می شوند.  تا سوزن در داخل استخوان محکم شود.

افزایش قد به صورت روزانه و به میزان یک سوم میلی متر با عمل جراحی ممکن می گردد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از جراحی افزایش قد

بیمار در منزل به جهت افزایش مداوم اندازه استخوان از یک کنترلر مغناطیسی استفاده می کند. این افزایش قد به صورت تدریجی صورت می پذیرد. افزایش قد به صورت روزانه و به میزان یک سوم میلی متر در وعده های صبح، ظهر و شب توسط دستگاه کنترلر انجام می گیرد. پس از ده روز به کمک این روش ده میلی متر به قد بیمار اضافه می شود. در نهایت در صورت نیاز می توان با کمک این روش 8 سانتی متر به قد فرد اضافه نمود.

در طی دوره نقاحت استحکام استخوان جدید زیاد شده و زخم های کوچک ایجاد شده طی جراحی التیام می یابد. و پس از یک سال به طور کامل این ایمپلنت از بدن فرد خارج می گردد. استخوان ها در فواصل ایجاد شده به خوبی رشد می کنند.

افزایش قد با ورزش

تا کنون ورزشی مخصوصی به منظور افزایش قد تهیه نشده است ولی می توانیم با ورزش های کششی و تغذیه سالم و درست تا حدودی به رشد فرزندانمان کمک نماییم. زمانی که صفحات رشد بسته شود دیگر نمی توان با ورزش و دارو ها موجبات افزایش قد را فراهم آورد و فقط افزایش قد به کمک جراحی ممکن خواهد شد.

پاسخ

5 − 2 =