فیلم تعویض مفصل زانو

فیلم تعویض مفصل زانو

تماشای فیلم تعویض مفصل زانو می تواند دانش شما را در مورد این جراحی بالاتر ببرد. اما کسب اطلاعات از طریق خواندن مقالات در باب این موضوع نیز خالی از لطف نمی باشد.

تعویض-مفصل-زانو

تعویض-مفصل-زانو

تعویض مفصل زانو یکی از جراحی های نسبتاً شایع می باشد. غضروفی که در میان مفصل زانو قرار دارد، در صورتیکه دچار آسیب شود احتمال ترمیم طبیعی و خود به خودی آن بسیار کم می باشد. این جراحی همچنین یکی از موفقیت آمیز ترین جراحی هایی است که در زمینه ارتوپدی انجام می شود. با وجود این احتمال موفقیت بالا، جراحی تعویض مفصل زانو به عنوان آخرین راه حل برای درمان بیماران توصیه می گردد.

تعویض مفصل لگن برای اکثر مفاصل بدن قابل انجام می باشد. ولی مفاصلی که تحمل کننده وزن بدن می باشند، همانند زانو، لگن و .. بیش تر به تعویض مفصل محتاج می شوند.

یکی از مواردی که پیش از جراحی تعویض مفصل مورد توجه قرار می گیرد، عدم وجود عفونت و یا بیماری جدی در بدن فرد می باشد. لذا شرط اولیه برای انجام این جراحی همانند سایر جراحی ها، برخورداری از سلامت عمومی می باشد.

مهم ترین خاصیت تعویض مفصل زانو، کاهش درد مراجعه کننده می باشد. افزایش توانایی و انجام فعالیت هایی همچون پیاده روی، دوچرخه سواری و ورزش هایی که غیر پرشی پس از انجام این جراحی ممکن می شود. در حقیقت فردی که آمادگی انجام تعویض مفصل را داشته باشد، می تواند با انجام این عمل تا حد زیادی توانایی پیشین خود را باز یابد.

لذا به منظور بیش تر شدن اطلاعات شما در ذیل فیلم تعویض مفصل زانو را قرار داده ایم. در این ویدیو مصاحبه ای با کانال خبر فوری انجام شده که می تواند دانش شما را در مورد این جراحی افزایش دهد.

انواع پروتز زانو

پروتز هایی که برای جراحی تعویض مفصل استفاده می شوند، راه بسیار طولانی را طی کرده اند تا بتوانند مورد تأیید پزشکان قرار بگیرند. تشخیص مناسب ترین نوع پروتز زانو بر عهده جراح ارتوپد می باشد. همچنین وی می تواند به درستی کاندید های انجام جراحی تعویض مفصل را شناسایی کرده و با تکنیک مناسب این جراحی را به انجام برساند.

تماشای فیلم تعویض مفصل زانو و همچنین مطالعه مقالات، می تواند تا حد زیادی شما را برای انجام این جراحی حساس آماده نماید.  برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید.

پروتز های موجود در بازار قطعاً با کیفیت های متفاوتی یافت می شوند. لذا با توجه به کیفیت مواد به کار رفته در ساخت آنها، از کیفیت و استحکام متفاوتی برخوردار می باشند.

از آنجایی که دو مفصل با هم درگیر می شوند و زانو را تشکیل می دهند، بر اثر رویداد های مختلف ممکن است به هر دو مفصل تشکیل دهنده زانو آسیب وارد شود. به گونه ای که تعویض مفصل واجب گردد ولی در تمامی موارد لزومی به تعویض هر دو مفصل وجود نداشته و بسته به وضعیت آسیب دیدگی تصمیم جراح ارتوپد می تواند متفاوت باشد.

نتیجه گیری

تماشای فیلم تعویض مفصل زانو و همچنین مطالعه مقالات، می تواند تا حد زیادی شما را برای انجام این جراحی حساس آماده نماید. لذا به منظور کاهش عوارض احتمالی ناشی از تعویض مفصل زانو، بهتر است به یک جراح ارتوپدی خوب مراجعه نمایید.

پاسخ

بیست − 10 =