هزینه تعویض مفصل شانه

هزینه تعویض مفصل شانه

آیا در پی از بین رفتن مفصل شانه، دامنه حرکت دستتان کاهش یافته است؟

آیا به دنبال راهی برای درمان آرتروز شانه خود می باشید؟

با ما در این مقاله به منظور کسب اطلاعات بیش تر در مورد هزینه و تکنیک های تعویض مفصل شانه همراه باشید.

سوالی که ذهن اکثر مراجعین را به خود مشغول می کند، هزینه تعویض مفصل شانه می باشد. اما بر خلاف تصور عموم پاسخ به این سوال راحت نمی باشد. زیرا جواب این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. بنابراین برای شفافیت موضوع بهتر است یک جراحی فرضی شانه را با هم در بخش بعدی مرور نماییم. در صورتیکه یک بیمار تحت بیمه باشد، امکان دارد بیمه طرف قرارداد تمامی هزینه های جراحی، بیهوشی و یا بستری در بیمارستان را نیز پرداخت نماید.

هزینه-تعویض-مفصل-شانه

هزینه-تعویض-مفصل-شانه

هزینه های جراحی شامل دستمزد جراح و مواد بکار رفته جهت جایگزینی مفصل شانه می شود. این مواد بسته به کیفیت و کشور سازنده قیمت های متفاوتی دارند. همچنین مدت زمان بستری پس از جراحی تعویض مفصل شانه معمولاً دو تا سه روز است که بنابر وضعیت جسمی بیمار متغییر می باشد. پس از این جراحی بیمار احتیاج به جلسات فیزیوتراپی به منظور ریکاوری کامل دارد.

جراحی تعویض مفصل شانه چطور انجام می گیرد

تعویض مفصل شانه شامل خارج کردن قسمت های آسیب دیده و قرار دادن مفصل های مصنوعی به جای آن می باشد. این پروسه باعث کاهش درد مفاصل و بهبود دامنه حرکتی شانه ها می گردد. در صورتیکه آرتروز شانه شدید دارید و یا مفاصل شما آسیب دیده است، بنابر تشخیص پزشک متخصص ارتوپدی می بایست جراحی تعویض مفصل شانه را انجام دهید. حدود 53000 نفر در کشور ایالت متحده آمریکا در صف انتظار دریافت مفصل جدید شانه می باشند.

تعویض مفصل شانه تقریباً دو ساعت به طول می انجامد. این عمل با بی هوشی عمومی آغاز می گردد. به این معنی که شما در طول جراحی کاملاً بی هوش بوده و یا از بی هوشی ناحیه ای بهره مند خواهید شد. در طول عمل، پزشک متخصص اقدام به تعویض عضو آسیب دیده یا توپ شانه ای فرسوده با توپ آهنی می نماید. او همچنین یک سطح پلاستیکی را بر روی گودالچه شانه قرار می دهد که به آن حفره کاسه ای می گویند.

پس از عمل جراحی شما به اتاق ریکاوری منتقل می شوید و برای چند ساعت در آنجا می مانید. پس از به هوش آمدن کامل به داخل بخش منتقل می گردید.

سوالی که ذهن اکثر مراجعین را به خود مشغول می کند، هزینه تعویض مفصل شانه می باشد. اما بر خلاف تصور عموم پاسخ به این سوال راحت نمی باشد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

چه کسانی کاندیدای جراحی تعویض مفصل شانه می شوند

افرادی با علائم زیر در صورت صلاحدید پزشک متخصص می توانند کاندیدای تعویض مفصل شانه گردند:

  1. استئوآرتریت

این بیماری نوعی از آرتروز بوده و در بیمارانی با سنین بالا بسیار رایج می باشد. این ضایعه زمانی به وجود می آید که بر اثر آرتروز مفاصل اطراف استخوان تخریب شده باشند.

  1. روماتیسم مفاصل

در این بیماری سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به مفاصلتان حمله می کند و سبب درد و التهاب می گردد.

  1. نکروز آواسکولار

این عارضه زمانی پدید می آید که خونرسانی به بافت استخوان های بدن متوقف می گردد. این مشکل ممکن است با درد و مشکل در مفاصل همراه گردد.

  1. شانه شکسته

اگر در ناحیه شانه شکستگی شدیدی دارید، ممکن است احتیاج به تعویض مفصل شانه داشته باشید.

پاسخ

4 × دو =