هزینه تعویض مفصل لگن

هزینه تعویض مفصل لگن

آیا راه رفتن شما با درد در ناحیه لگن همراه شده است؟

آیا در صدد درمان آرتروز لگن خود برآمده اید؟

با ما در این مقاله به منظور افزایش اطلاعات خود در مورد تعویض مفصل لگن همراه باشید.

در حالی که با پیشرفت علم تمامی ابعاد زندگی بشر در حال تغییر می باشد، وسایل و تکنیک های جدیدی نیز برای تعویض مفصل لگن به میان آمده است. بنابراین هزینه تعویض مفصل لگن با توجه به اینکه از چه تکنیکی برای جراحی استفاده می شود متفاوت است. عامل تعیین کننده دیگر مواد استفاده شده در این جراحی می باشد. این مواد جایگزین مفصل آسیب دیده یا تخریب شده می شوند. با توجه به تحریم ها به محض اینکه مفصل مصنوعی مورد تأیید استاندارد های جهانی قرار می گیرد وارد ایران می شود.

هزینه-تعویض-مفصل-لگن

هزینه-تعویض-مفصل-لگن

مورد دیگری که در تعیین هزینه تعویض مفصل لگن باید مورد توجه قرار گیرد، دستمرد تیم جراحی و بیمارستان طرف قرارداد پزشک متخصص ارتوپد می باشد. در ضمن می بایست به این نکته توجه نمود که آیا بیمه هزینه های عمل شما را پوشش می دهد یا خیر.

برخی از بیماران علی رغم درد شدید هنگام بالا رفتن از پله ها و صدای آزاردهنده مفاصل لگن خود از جراحی این ناحیه به شدت واهمه دارند. مانند خیلی از پیشرفت های بزرگ که در دنیا اتفاق می افتد، کشورهای اروپایی پیش قراول جراحی های تعویض مفصل می باشند. در کشوری مانند آلمان سالانه سیصد تا چهارصد هزار عمل تعویض مفصل اتفاق می افتد، در حالی که در کشور ایران با وجود جمعیت بیش تر تنها بیست هزار از این نوع عمل در نواحی مختلف بدن در سال انجام می شود.

زمانی که بیمار کاندید جراحی تعویض مفصل لگن می شود، پزشک متخصص ارتوپد تمامی راه های درمانی از جمله داروها و ورزش های ارتوپدی را پیش تر امتحان کرده است. زیرا جراحی به عنوان موثر ترین و آخرین راه درمان مشکلات مفصل می باشد. بنابراین پزشک متخصص سود و زیان جراحی را در کنار هم قرار می دهد و سپس به تعویض مفصل لگن اقدام می نماید.

چه زمانی تعویض مفصل صورت می گیرد؟

در صورتیکه مفصل بیش از حد خورده شده باشد و یا کجی به حدی باشد که سایر اعضای بدن را تحت فشار قرار بدهد به حدی که بیمار دچار لنگش شده باشد، تعویض مفصل لگن حتمی می باشد. همچنین وجود یک یا دو مفصل که رنجور شده است بیمار را کاندیدای جراحی می کند. همچون سایر اشیاء در حال حرکت در صورتیکه قسمتی از مکانیک بدن با مشکل مواجه شود، سایر اعضا نیز از تعادل خارج شده و فشار زیادی را متحمل می شوند.

هزینه تعویض مفصل لگن با توجه به اینکه از چه تکنیکی برای جراحی استفاده می شود متفاوت است. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

اقدامات قبل از انجام تعویض مفصل لگن

در صورت مراجعه به پزشک متخصص ارتوپد و تصمیم به انجام جراحی تعویض مفصل لگن می بایست پیش از عمل به نکات ذیل توجه نمایید:

عکس برداری یا رادیولوژی از قسمت لگن و در صورت نیاز اندام های مجاور

انجام آزمایش خون با تجویز پزشک و به منظور سنجش تعداد گلبول های قرمز خون

انجام آزمایش ادرار به منظور چک کردن عفونت و یا بارداری های احتمالی

 

 

 

پاسخ

6 − سه =