ورزش بعد از تعویض مفصل ران

ورزش بعد از تعویض مفصل ران

بیشتر مردم که عمل تعویض مفصل ران داشته اند ؛ مشتاق هستند که به فعالیت های ورزشی بپردازند . زمانی که بتوان به ورزش بازگشت ، مطابق با مدت زمان بهبودی کامل می باشد . مهم است که قبل از انجام فعالیت ورزشی عضلات قوی داشته باشید . اگر قصد انجام فعالیت ورزشی را دارید در هنگام جلسات فیزیوتراپی و تقویت عضلات اندام های تحتانی ، سعی کنید اندام فوقانی خود را هم قوی کنید .

همان طور که مفصل ران شما بهبود می یابد و عضلات اطرافش قوی می شود ، سعی کنید تا مسافت های طولانی تر راه بروید و شنا کنید . این فعالیت ها گزینه های مناسبی برای تقویت عمومی و افزایش قدرت عضلات در اندام های تحتانی می باشند.

بسیاری از بیماران که عمل تعویض مفصل لگن داشتند به خوبی توانستند به ورزش هایی چون شنا ، دومیدانی ، قایق سواری ، اسکی ، دوچرخه سواری ، تنیس ، غواصی و گلف و حتی فوتبال برگردند . این امر بستگی به سطح آمادگی بدن شما دارد .برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به  اینستاگرام مراجعه کنید .

شنا کردن بعد از تعویض مفصل ران

در ماه های اولیه بعد از عمل جراحی اگر به استخر می روید مراقب فعالیت هایتان باشید هرگز از ارتفاع به آب نپرید و شیرجه نزنید . در ابتدا مراقب مفصل لگن خود باشید و از هر گونه فعالیت شدید بپرهیزید. می توانید بقیه ورزش ها را انجام دهید .

ورزش برای تعویض مفصل لگن

بسیاری از بیماران که عمل تعویض مفصل لگن داشتند به خوبی توانستند به ورزش هایی چون شنا ، دومیدانی ، قایق سواری ، اسکی ، دوچرخه سواری ، تنیس ، غواصی و گلف و حتی فوتبال برگردند . این امر بستگی به سطح آمادگی بدن شما دارد و اینکه چگونه بتوانید بدون اعمال فشار بیش از حد بر روی مفصل خود، با آن کار کنید .

ورزش-بعد-از-تعویض-مفصل-ران

ورزش-بعد-از-تعویض-مفصل-ران

نرمش های بعد از تعویض مفصل ران

فعالیت هایی با فشار و برخورد زیاد ، فشار بیشتری را بر روی مفصل لگن شما وارد می آورد که این امر می تواند اثرات مخربی چون لق شدن و خراب شدن پروتز در طولانی مدت داشته باشد . هنوز مشخص نیست که دقیقا چه مقدار فعالیت و یا استفاده مکرر از مفصل می تواند منجر به این عوارض در طولانی مدت شود .

فعالیت های ایروبیک ، موج سواری ، صخره نوردی و یا ورزش های همراه با برخورد چون فوتبال و بسکتبال چون همراه با خطر افتادن و یا چرخش های ناگهانی در تنه هستند خطرات زیادی را به همراه دارند که ممکن است حتی منجر به دررفتگی مفصل هم بشوند . این عارضه حتی ممکن است سالها بعد از عمل جراحی ، اتفاق بیفتد . با پزشک متخصص خود مشورت نموده و در مورد نوع فعالیت ورزشی خود از وی سوال کنید .

مطالب مرتبط با این مقاله :

دررفتگی مفصل مصنوعی لگن

مراقبت های بعد از تعویض مفصل ران

فیزیوتراپی بعد از تعویض مفصل ران

پاسخ

18 − سیزده =