ورم مفاصل در کودکان

ورم مفاصل در کودکان

آیا از شیوع ورم مفاصل در کودکان آگاه هستید؟

آیا با روش های درمان ورم مفصل کودکان آشنایی دارید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با ورم مفاصل در کودکان که نسبتاً شایع می باشد، همراه باشید.

ورم-مفاصل-در-کودکان

ورم-مفاصل-در-کودکان

ورم مفصل یا همان آرتریت می تواند علل مختلفی داشته باشد. درد زانو در کودکان به دلیل جنب و جوشی که دارند دور از ذهن نمی باشد. ولی اگر این عارضه بیش از شش هفته با وی باقی بماند، ممکن است نشانه ورم مفصل باشد.

علائم ورم مفصل در کودکان

مهم ترین علامت این بیماری درد مفصل است. این درد معمولاً در هنگام صبح شدید بوده و در هنگام شب از شدت آن کاسته می شود. اگر ورم مفصل در اندام های تحتانی روی دهد، می تواند موجب لنگش فرد شود.

این لنگش در طول روز به دلیل تحرک زیاد فرد، بیش تر بوده و گاهی با تورم و گرم شدن موضع همراه می شود. ورم مفصل گاهی به دلیل ضعیف شدن عضلات موضع به وجود می آید و گاهی کودکی که به درد مفصل دچار شده است اصلاً اظهار درد نکرده و تنها احساس خستگی می نماید و تمایلی به بازی کردن ندارد.

تب کردن یکی دیگر از علائم آرتروز مفاصل در کودکان است. گاهی این عارضه موجب ایجاد لک های قرمز بر روی پوست می شود. ممکن است اندام مبتلا بلندتر یا کوتاهتر از مفاصل مشابه گردد و حساسیت به نور در برخی بیماران مبتلا به ورم مفصل امری شایع می باشد. این حساسیت به نور غالباً در چشم ها باعث ایجاد درد می گردد.

متخصص ارتوپد در ابتدا برای تشخیص دقیق تر بیماری برای فرد آزمایشات مخصوصی را تجویز می نماید. رادیوگرافی یکی از راه های تشخیص و بررسی علائم مربوط به ورم مفاصل در کودکان می باشد. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی بادکتر احسان فلاح متخصص ارتوپدی شماره های 02166439865 – 09390202004 تماس بگییرید . برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید.

درمان ورم مفصل در کودکان

متخصص ارتوپد در ابتدا برای تشخیص دقیق تر بیماری برای فرد آزمایشات مخصوصی را تجویز می نماید. رادیوگرافی یکی از راه های تشخیص و بررسی علائم مربوط به ورم مفاصل در کودکان می باشد.

در صورتیکه فرد به ورم مفصل زانو مبتلا شده باشد، متخصص ارتوپدی معمولاً برای وی داروهای ضد التهاب تجویز می نماید. این داروها موجب کاهش درد و التهاب در آنان می شود و گاهی اوقات لازم است وی از این داروها تا مدت زمان زیادی استفاده نماید.

فیزیوتراپی هم یکی از درمان های موثر برای این بیماری می باشد. مهم ترین اقدام فیزیوتراپ برای این بیماران آموزش و نرمش های می باشد که با استفاده از آنها دامنه حرکتی بیمار و قدرت عضلات اطراف مفصل وی افزایش می یابد.

شنا ورزش مناسبی برای کودکان مبتلا به این بیماری بوده و استفاده از ژل های گرم کننده موضعی می تواند تا حد زیادی دردهای ناشی از ورم مفاصل را کاهش دهد.

گاهی اوقات ممکن است تغییر شکل مفصل و اختلال در تاندون ها برای بیماران مشکل آفرین باشد. در صورتیکه ورم مفصل در کودکان به موقع درمان نشود، ممکن است موجب آسیب شدید به این ارگان بدن شده و پزشکان مجبور به تعویض مفصل در آینده شوند.

نتیجه گیری

ورم مفاصل در کودکان عارضه ای است که می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را در آینده برای آنها رقم بزند. لذا شما می توانید با مراجعه به متخصص ارتوپدی خوب هر چه سریع تر از این بیماری مزمن رهایی پیدا نمایید.

پاسخ

5 × دو =